Liaudies meno paroda "Aukso vainikas"

Pen, 09/14/2018 - 11:32

          Lietuvos nacionalinis kultūros centras yra įsteigęs „Aukso vainiko“ apdovanojimą, kuris jau keturiolikti metai skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūrą, tapybą, grafiką, karpinius), taikomąją (tekstilės, keramikos, taikomųjų medžio dirbinių, kalvystės, koplytstulpius, koplytėles),  dailę bei kryždirbystę (kryžius ir kitus tradicinės formos paminklus).  

2018 m.rugsėjo 11 dieną, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus kartu su Šilalės kultūros centru pakvietė dalyvius ir besidominčius  liaudies menu į parodą „Aukso vainikas 2018“.

Čia savo darbus pristatė Šilalės miesto bei rajono tautodailininkai: Alvydas Pocius (kryždirbystė), Rita Urbonaitė (nertos užuolaidėlės), Danutė Songailienė (riešinės), Alfonsas Maulius (drožyba), Regina Petraitė (veltos pirštinės ir riešinės) ir Antanas Petraitis (velta avalynė).

Šie tautodailininkai su savo  darbais dalyvaus regioninėje Tauragės apskrities parodoje-konkurse spalio 23 d.

Į parodos atidarymą atvykusi Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, kuri pasidžiaugė Šilalės krašto tautodailininkų darbais, palinkėjo sėkmės ir visiems įteikė po atminimo dovanėlę – knygą „Šiaurės Karšuva“.

Susirinkusius džiugino Šilalės kultūros centro styginių kvartetas, vadovaujamas Dainoros Taurinskienės.

"Aukso vainikas 2018" paroda veiks iki spalio 8 d.

Maloniai laukiame atvykstant !