Paroda "Kiekviena siena yra durys"

Ket, 07/05/2018 - 14:11

 Liepos 4 dieną, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje atidaryta ir pristatyta kraštietės dailininkės Daivos Dašenkovienės tapybos darbų paroda „Kiekviena siena yra durys“.

         Daiva Dašenkovienė gimė 1972 metais Šilalėje. Studijavo Klaipėdos Universitete dailės studijų krypties vizualiųjų menų studijų programą ir jai buvo suteiktas dailės bakalauro kvalifikacijos laipsnis. Šiuo metu dailininkė dirba Klaipėdos Dramos Teatre dailininke - dekoratore.

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje eksponuojama 12 paveikslų, kurie tapyti ant drobės, naudojant aliejinius dažus. Paveiksluose vaizduojamas žmogaus santykis su būtimi. Autorė sako:- „Kiekviena siena yra durys“. Tai Ralfo Valdo Emersono, amerikiečių eseisto, filosofo ir poeto, citata. Ilgai brandinau ir auginau šį turinį. Visada maniau, kad žmogui reikia visokių išgyvenimų, nes būtent jie duoda dvasinį apsivalymą ir savęs atradimą. Manau, kad kokius beturėtų žmogus viduje susikaupusius išgyvenimus, jis visada sugebės save pajausti iš naujo, visada supras, kad nereikia ieškoti durų ir išėjimo sienoje, priešais kurią gyvename. Priešingai, durų ieškokime ten, kur mes patys esame, t.y. pačiame gyvenimo karštyje. Ir visada būti pusiaukelėje tarp grožio, be kurio negali apsieiti ne vienas žmogus“.

Į parodos pristatymą atvyko ir autorę sveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė, autorės šeima, giminės, draugai, kūrybos gerbėjai ir kiti svečiai, kurie linkėjo kūrybinių minčių, originalių idėjų kūrybiniuose darbuose bei sėkmės asmeniniame gyvenime.

Pristatymo metu gražiomis dainomis susirinkusiuosius džiugino solistė Samanta Vaičikauskaitė (vadovė Laima Petkuvienė). Po parodos pristatymo svečiai neskubėjo skirstytis: diskutavo, apžiūrėjo parodą.

         Paroda „Kiekviena siena yra durys“ veiks iki liepos 31 d.