Susitikimas su knygų autorėmis

chansneakers chansneakers.store
Tre, 05/29/2019 - 08:07

Gegužės 29 dieną pavakarę Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje, vyko susitikimas su knygų „Skambutis sielai“, „Prisijaukink prigimtį“, „Dievo karvytė“, „Žaltiūm žemė“ autorėmis Irena Stražinskaite-Glinskiene bei Adele Daukantaite.

Adelė Daukantaitė ilgametė pedagogė, iš Plungės r. dviejų knygų mokytojams ir pratybų sąsiuvinio „Edvinos mokyklėlė“ autorė, kartu su metafiziku Vilmantu Zablockiu ir Irena Stražinskaite Glinskiene įkūrė Lietuvos menų ir mokslo asociaciją „Vydūno šviesa“. Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ vadovė.

         Adelė Daukantaitė pristatė savo knygas „Skambutis sielai“ ir „Prisijaukink prigimtį“. Autorė papasakojo knygų atsiradimo istoriją, akcentuoja, jog mokosi iš Vydūno idėjų. Knyga „Skambutis sielai“ tai - proza – pirmasis bandymas, kviečiantis pažvelgti į švietimo problemas iš kitos pusės, pateikta daug dialogų. Diskutuojama apie šeimos problemas, apie tyčiojimąsi, apie tolerancijos stoką. A. Daukantaitė pasakojo, jog į knygas sudėjo visą savo darbo gyvenimo patirtį.

         Irena Stražinskaitė - Glinskienė poetė, medikė iš Plungės r. pristatė savo knygas - žemaičių kalba parašytą „Žaltiūm žemė“ ir poezijos knygą „Dievo karvytė“. Autorė papasakojo, kad jau nuo mokyklos laikų yra skaitovė, o poezijos mūza pašaukė tik prieš septynerius metus. Pirmąsias eilės pradėjo kurti žemaitiškai, nes, anot poetės, žemaičių tarme sukurti eilėraščiai tampa humoristiniai. Autorė sako: „Visa mano poezija, sklindanti iš mano širdies gelmių“.