Šilalės garbės piliečio Petro Bielskio dovana Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejui

By 2024-09-10Naujienos

Lietuvos režisierius, teatrologas, Šilalės garbės pilietis Petras Bielskis padovanojo muziejui istorinių Maironio dramų kostiumų kolekciją (dail. Sofija Kanaverskytė).

Rugsėjo 6 dieną, ŠVSM direktorius Antanas Ivinskis ir muziejininkė Rasa Pangonienė vyko į Rusnės Martos etnografinę sodybą, parsivežti dovanotų P. Bielskio muziejinių vertybių.

Režisierius Klaipėdos universiteto teatre pastatė spektaklį „Maironio Vytautas pas kryžiuočius“ (1987). Žinant, kad kunigų seminarijoje Maironis lietuvių kalbos mokėsi iš žymaus kalbininko mūsų kraštiečio Kazimiero Jauniaus. Muziejaus darbuotojai, džiaugiasi dovanotomis vertybėmis ir K. Jauniaus muziejuje (Lembo k. Šilalės r.) bus surengta nuolatinė ekspozicija istorinių Maironio dramų kostiumų, kurioje lankytojai galės apžiūrėti kostiumų kolekciją iš arčiau.

Ačiū gerbiamam režisieriui, Šilalės garbės piliečiui Petrui Bielskiui!