Turizmo informacijos centras

I – IV: 08:00-17:00 (be pietų petraukos); V: 08:00 – 15:45; VI: 08:00 – 15:45 (Pietų pertrauka 12:00 – 12:45)

Šilalės rajonas yra Lietuvos vakaruose, Tauragės apskrities šiaurinėje dalyje. Rajoną kerta svarbiausia automagistralė Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Šilalės kraštas – istorinės Karšuvos žemės dalis – garsus kultūros ir istorijos paminklais. Šioje Žemaitijos dalyje gausu piliakalnių (net 34), senkapių ir pilkapių, po vandeniu slepiasi kūlgrindos, plyti didelės ir turtingos Varnių ir Pagramančio regioninių parkų teritorijos, nemažai valstybės saugomų draustinių ir parkų.

Šilalės krašto vietovaizdis – gerokai sukultūrintas. Jis ypač nukentėjo sovietmečiu dėl plataus masto melioracijos darbų. Vis dėlto čia išliko nuostabių, žmogaus mažai paliestų vietų, todėl natūralią gamtą mėgstantys keliautojai čia dažnai randa poilsį.

Kraštas puikuojasi didingais miškais, kalvomis, piliakalniais ir slėniais, upėmis: Aitra, Lokysta, Akmena. Viena gražiausių – upė Jūra. Tai dešimta pagal ilgį (apie 170 km.) Lietuvos upė, pasižyminti rėvų gausa, vaizdingais slėniais. Nacionalinių vandens turizmo trasų specialiajame plane (2008)  numatyta Jūros upės turistinė trasa, kurios didelė dalis yra Šilalės rajono teritorijoje. Jūra ypatingai mėgstama vandens turistų.

Šilalės krašte būtina aplankyti pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje – D. Poškos Baubliai. Taip pat svarbu užkopti į aukščiausią Žemaitijos kalvą, esančią virš jūros lygio 234 m.– Medvėgalį.  Šilalės rajone yra 14 įspūdingo grožio krikščionių-katalikų bažnyčių, viena iš jų – Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčia,  kurios altorius – iš ąžuolo šakų, yra vienintelis toks Lietuvoje.

Nacionalinio lygmens autoturizmo specialiajame plane (2008) Šilalės rajonas įtraukiamas į Žemaitijos kelių autoturizmo trasą (Žemaitijos keliai: Palanga – Kretinga– Plungė – Telšiai – Varniai – Kaltinėnai – Kražiai – Kelmė – Kurtuvėnai arba Tytuvėnai – Šiluva – Raseiniai). Trasa reprezentuoja Žemaitijos istoriją, kultūrą ir kraštovaizdžio įvairovę.

Kadangi Šilalės rajono susisiekimo infrastruktūra išplėtota, taigi aplankyti norimus objektus – labai paprasta. Sparčiai besiplečiantis kaimo turizmas, siūlo įvairovę pramogų, maitinimą ir nakvynę.

Šilalės rajonas – gamtos ir kultūros paveldu pasižymintis kraštas, slepiantis gilią ir svarbią ne tik krašto, bet ir Lietuvos istoriją. Tai rajonas, kuris siūlo ne tik apsilankyti įspūdingose kultūros paveldo vietose, bet ir galintis padidinti adrenalino lygį, mėgstantiems vandens turizmo pramogas.

Naudota informacija: Turizmas Šilalės rajone (2008). 5p.

Sekite Šilalės krašto turizmo informacijos centrą soc. tinkluose