Tautodailės paroda

By 2020-07-1316 lapkričio, 2020Parodos

Šie metai paskelbti Tautodailės metais. Visuomenė, ypač jaunimas, yra skatinami domėtis tautodailės raida, jos šakomis, suvokti tradicinės dailės ir amatų kultūrinę ir meninę vertę. Būtent šia proga liepos 9 dieną Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje buvo pristatyta tautodailininko Petro Balsio personalinė drožinių paroda.

           Petras Balsys – tautodailininkas, medžio drožėjas kilęs iš Švėkšnos mstl. Medžio drožyba susižavėjo dar jaunystėje. Jau 40 metų yra Tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys. Jam yra suteiktas liaudies meistro vardas ir meno kūrėjo statusas, darbai įvertinti ,,Aukso vainiko“ diplomais. P. Balsys Ypač mėgsta drožinėti pagoniškomis, baltiškomis, kriščioniškomis bei istorinėmis temomis, taip pat drožia kaukes, mažas skulptūrėles (rūpintojėlius, angelėlius), ir kitas skulptūras.

           Pristatydamas savo personalinę parodą, P. Balsys papasakojo, kad daugiausia skulptūrėlėms drožti naudoja ąžuolo, liepos, alksnio medieną. Kai kurie darbai dažyti polichrominiais dažais.

Tautodailininką sveikino muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė, kuri džiaugėsi sukurtai unikaliais darbais, įteikė padėką.

           Pristatymo metu susirinkusius džiugino Šilalės kultūros centro moterų ansamblis „Kuplė“, bei Gražinos ir Laimos dueto ( vadovė Laima Saročkienė) atliekamos vasariškos dainos.

           Paroda veiks iki liepos 20 d.

Leave a Reply